ANTI-PARASITE STAR - VÝŽIVOVÝ DOPLNOK 60 cps.

ANTI-PARASITE STAR - VÝŽIVOVÝ DOPLNOK 60 cps.
Katalógove číslo: | HARMONIZÉRY - zdravie je najväčší dar
Dostupnosť: Na objednávku
Cena:
30,80 €
Popis produktu

Produkt ANTI-PARASITE bojuje čistou rozmanitou prírodou.
Tekvica turek – Cucurbita pepo - podporuje zdravie dolných ciest močových a pomáha udržiavať funkciu prostaty.
Efektívne zložky z grapefruitových jadierok môžu prispieť kmikrobiálnej rovnováhe telesných orgánov a tkanív.

Cesnak pomáha zvýšiť antioxidačnú kapacitu organizmu a odolnosť voči stresu, pomáha udržiavať zdravú funkciu pečene a srdcového svalu, udržuje normálnu hladinu cholesterolu a krvných tukov, prispieva ku zdraviu ciev.

Klinček sa získava z tropického, stále zeleného, stromu klinčekovca voňavého. Ide o jeho sušené puky, ktoré sa zberajú ešte skôr ako rozkvitnú. Vďaka jeho výraznej aróme je súčasťou mnohých koreniacich zmesí. Hlavnou zložkou klinčeka je klinčeková silica s fenolickou zlúčeninou eugenol, ktorá sa využíva vo farmácii.

Klinček napomáha udržovať zdravé trávenie aj u osôb citlivých na zvýšenú úroveň žalúdočných kyselín a podporuje chuť k jedlu. Prispieva k správnej funkcii srdca a ciev a k stimulácii krvného obehu. Pomáha udržovať zdravie dýchacích ciest a pohodu v ústach a krku. V organizme pôsobí ako antioxidant. V neposlednom rade pomáha udržovať libido.

Zingiber officinale – zázvor lekársky, v Indii známy pod názvom Adrak alebo tiež Sunthi, pochádza z juhovýchodnej Ázie. Vďaka svojej sladko pikantnej chuti sa pestoval už v starovekej Indii a Číne. Svojimi účinkami už po celé stáročia napomáha udržať zdravé trávenie.

Aníz – latinsky Pimpinella anisum pochádza z Egypta a Sýrie. Aníz je jedno z najstarších a najrozšírenejších korení, vyznačujúce sa príjemnou sladkou vôňou. V ľudovej medicíne napomáha udržať zdravú funkciu tráviaceho systému. Pridáva sa i do detských bylinkových čajov.

Carica papaya – papája melónová – ratlina, ktorej pôvodnou domovinou je južné Mexiko a Guatemala. Dobre vyzreté plody papáje sú medovo sladké a chuťou pripomínajú ananásové melóny. Obsahujú enzýmy rozkladajúce bielkoviny a to hlavne papaín. Tiež sú v nich obsiahnuté ďalšie podobné proteázy, chymopapaín A a B amylázy, lyzozým, lipáza a pektínesteráza. Majú veľké množstvo vitamínu C, provitamínu A, veľa draslíka, fosforu, vápnika a železa.

Figovník – smokvoň – je stará kultúrna rastlina pôvodom z juhovýchodnej oblasti Malej Ázie. Plody figy sú obľúbeným exotickým ovocím, ale obzvlášť cenené sú v lekárstve a farmácii kvôli ich mierne preháňajúcemu účinku (obsahujú malé množstvo drogy antrachinónu). Obsahujú rôzne dôležité látky, ako napríklad vápnik, fosfor, horčík, železo, vitamíny B1, B2 a malé množstvo vitamínu C, tiež 50% jednoduchých cukrov, rastlinný sliz, pektín a organické kyseliny. Trifolium pratense – ďatelina lúčna – je liečivá droga. Obsahuje glykozid tricholin, silicu, triesloviny, organické kyseliny, flavónové farbivá a pryskiričné látky. V ľudovom liečiteľstve sa zbierajú hlávky kvetov, tie sa sušia a potom sa podávajú v náleve. 

Yzop lekársky – pochádza z Malej Ázie a Stredozemia. V strednej Európe sa pestoval od raného stredoveku a to predovšetkým v kláštorných záhradách. Vedecký názov Hyssopus vychádza z hebrejského slova „ezob“, ktorým bola označovaná posvätná očisťujúca rastlina. Yzop lekársky je známa liečivá rastlina, obsahuje silice, triesloviny a flavonoidy, jeho vňať sa používa aj ako prísada do jedla a v kozmetike. 
Horec žltý – ako už jeho názov napovedá, medzi najvýznamnejšie obsahované látky patria horčíny (skupina sekiridoidov alebo iridkoidných horčín), ďalej alkaloidy, triesloviny, xantóny, minerálne prvky a fytosteríny. Je možné ho zaradiť do skupiny liečivých bylín, či iných látok, označovaných ako amaranty či stomachiká.

Mäta pieporná – patrí medzi najznámejšie liečivé rastliny. Hlavnou zložkou, ktorú mäta obsahuje, je mentol, ktorý vyvoláva pocit chladu a zneitlivuje. Pri vonkajšom použití je teda výborná ako odvar na výplachy pri bolestiach zubov a ďasien, pričom zpríjemňuje a čistí dych. V ľudovom liečiteľstve sa od pradávna používala „na žalúdok“ a „na trávenie“. Šialka mätového čaju dokáže potešiť počas bežného dňa i pri slávnostnejších príležitostiach a pomôže stráviť ťažšie jedlá.
Fenikel – je nám všetkým odjakživa známy predovšetkým svojou podporou normálnej činnosti čriev a proti nadúvaniu. So súčasnou podporou tvorby mlieka tohoto využívajú predovšetkým dojčiace mamičky. 

Účinky feniklu poznali už starí Egypťania, Arabi a Číňania.

Doporučené dávkovanie
1 kapsula 2x denne po dobu 25 dní a potom na 5 dní prerušiť.

Zloženie
Zloženie 1 kapsuly: Ryžová múčka, Citrus paradisi (grapefruit, semieno, extrakt 4:1) 100 mg, Citrusový pektín 40.25 mg, Syzygium aromaticum (klinčekovec voňavý, kvet) 40 mg, Cucurbita pepo (tekvica obyčajná, semeno) 31,25 mg, Allium sativum, (cesnak kuchynský, cibuľka) 31,25 mg, Juglans regia (orech kráľovský, kôra, extrakt 4:1) 31,25 mg, extrakt zo semien citrusových plodov (4:1) 30 mg, Zingiber officinale (zázvor lekársky, stonka) 25 mg, Pimpinella anisum (bedrovník aníz, plod) 25 mg, Carica papaya (papája, list) 25 mg, Punica granatum (granátovník púnsky, plod) 25 mg, Ficus carica (figa, plod, extrakt 4:1) 25 mg, Vaccinium macrocarpon (kľukva veľkoplodá, plod, extrakt 4:1) 25 mg, Juglans cinerea (orech popolavý, kôra, extrakt 4:1) 25 mg, Tabebuia impetiginosa (Lapacho, Pau D'Arco, kôra) 3 mg, Trifolium pratense (ďatelina lúčna, Red Clover, kvet) 3 mg, Gentiana lutea (horec žltý, koreň, extrakt 4:1) 3 mg, Hyssopus officinalis (yzop lekársky, vňať, extrakt 4:1) 3 mg, Mentha x piperita (mäta pieporná, vňať, extrakt 4:1) 2 mg, Foeniculum vulgare (fenykel obecný, plod, extrakt 4:1) 2 mg, Olea europaea (olivovník európsky, extrakt z listu) 0,75 mg

Upozornenie
Nehodné pre deti do 16 rokov, tehotné a dojčiaceŽENY. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výrobok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy.