CRUELTY FREE - kozmetika netestovaná na zvieratách

27.12.2018
Od marca 2013 je vrámci Európskej únie zakázané predávať výrobky, ktoré boli testované na zvieratách, avšak týka sa to iba kozmetiky a zložiek, ktoré sa využívajú ibana tento účel. Ak sa však využívajú napr. farmaceutickom priemysle, je možné, že tieto zložky boli na zvieratách otestované. Taktiež nemá únia žiaden vplyv na testovanie na zvieratách v ostatných krajinách. Spoločnosti, ktoré predávajú svoje výrobky v Číne, musia svoje výrobky podľa čínskeho zákona podrobiť testom na zvieratách. Únia uznala po súde, že ak sú tieto výrobky testované výlučne pre čínsky trh a netýka sa to výrobkov na európskom trhu, je to vporiadku.

Ako sa vyhnúť výrobkom testovaným na zvieratách?

Výrobky netestované na zvieratách sú označené certifikátom PETA, ktorá bojuje proti testovaniu, ale na to, aby sa zoznam značka dostala, stačí prehlásenie firmy. Najspoľahlivejšími sú certifikáty HCS a HHPS od www.leapingbunny.org, ktoré podliehajú prísnym kritériám a pravidelným kontrolám. Produkty s týmto certifikátom majú označenie skákajpceho zajačika, tzv. "leaping bunny"

Či sa Vša značka nachádza na tomto zozname alebo Vás zaujíma, ktoré značky na zvieratách netestujú si môžete overiť priamo na ich stránke ((-:
link: https://www.leapingbunny.org/guide/brands