Lunárny kalendár a lekárske zákroky

Slávny Hippokrates, ktorého prísahu skladajú lekári na celom svete, v svoje dobe založil svoje vedomosti na poznatkoch astrológie. Napriek jeho vete „Nedotýkaj sa železom tej časti tela, ktorá je ovládaná znamením, ktorým práve prechádza Luna“ vo svete medicíny nášho storočia, táto skutočnosť upadla do zabudnutia.

Vedci akceptujú, že Luna má schopnosť premiestňovať veľké masy vody na našej zemi, ale ostáva nepovšimnutá súvislosť, že naše telo je tvorené viac ako 85% vody, takže je prirodzené, že Luna ovplyvňuje do veľkej miery naše fyzické aj psychické rozpoloženie. Akýkoľvek operačný zásah do časti tela, ktorá je citlivá v danom období, preruší „toky“ v tele, ktoré sú ovládané Lunou. Preto sa snažme ovplyvniť správnym načasovaním to, čo medicína zatiaľ opomína.

O pribúdajúcej lune ( mesiaci ) hovoríme , keď od novu každý dňom narastá, až kým nenastane spln. V tejto fáze stúpa voda , naopak pri ubúdajúcej lune (fáza od splnu až k novu) klesá voda.
Ak luna prechádzajúca príslušným znamením práve pribúda, sú všetky opatrenia k dosiahnutiu posilňujúcich látok orgánu, ktorý je znamením ovládaný, úspešnejšie než pri ubúdajúcej Lune.
Ak Luna práve ubúda, sú úspešnejšie všetky opatrenia smerujúce k tomu, aby sa orgán zbavil jedovatých látok a aby sa šetril.

Všetko, čo človek urobí pre časť tela ovládanú znamením, ktorým Luna práve prechádza, je účinnejšie, než v iných dňoch. Pozor - s výnimkou chirurgických zákrokov.
Všetko, čím časť tela ovládanú znamením, ktorým Luna práve prechádza, zvlášť zaťažujete alebo namáhate, pôsobí škodlivejšie ako v iných dňoch. 

Podľa lunárneho kalendára si pozrite vhodný termín na lekársky zákrok a vyvarujte sa nevhodného termínu.Všeobecne sa rany ľahšie hoja v období ubúdajúceho mesiaca, po SPLNE, tesne pred splnom a počas splnuje dobre vystríhať sa akýchkoľvek zákrokov, v čase pribúdajúceho mesiaca je menej vhodné pobdobie na zákroky.

Znamenia ovládajúce časti tela :

BARAN
Hlava, tvár / s výnimkou nosa /, mozgové hemisféry
BÝK
Krk, hrtan, mandle, cievy privádzajúce krv do hlavy  a krku, žily, odvádzajúce krv z hlavy do srdca
BLÍŽENCI
Plecia,paže, prsia, vrchné rebrá
RAK
Žalúdok, bránica, prsia a hlavná trubica lymfatického systému, v hrudníku, lymfatický systém
LEV
Srdce, aorta, crbát, miecha
PANNA
Tenké a hrubé črevo, slinivka
VÁHY
Ľadviny, rovnováha a vyrovnanosť
ŠKORPIÓN
Nos, genitálie, trakčník, krv, močovod
STRELEC
Klby, stehná, pečeň, žily, stehenné kosti, kosť krížová
KOZOROH
Zuby, kosti, kolená, pokožka
VODNÁR
Spodné časti nôh, kotníky, krčové žily, obehový systém
RYBY
Chodidlá, prsty na nohách, celý telesný systém, ktorý súvisí s odvádzaním tekutín

/ Osobný horoskop tiež obsahuje upozornenia na vašu individuálnu citlivosť na určité choroby, taktiež oslabené orgány a náchylnosť k nehodám, preto je vhodné vedeiť aké dispozície ste dostali v čase narodenia do vienka /